A középiskolás éveim alatt kezdtem el komolyabban foglalkozni a tánccal, két évig versenytáncoltam. Annyi időt és energiát nem fektettem bele, hogy profi legyek, de maga a tánc hiányzott így egy kis kihagyás után, folytattam a társas táncokkal, majd megismerkedtem salsával és a swinggel.
Bármilyen tánc is legyen, a hatásai megegyeznek. nézzük is:
Tánc (mozgás) közben endorfinok szabadulnak fel a szervezetben és a boldogsághormon előállításának eme formája egészségesebb, mint egy tábla csoki elfogyasztása. 🙂
Javítja a testtartást – nem lehet lógó fejjel és előreesett vállakkal táncolni. Emellett fejleszti a testtudatot, koordinációt is. A 3 dimenziós mozdulatok egyszerre erősítik és lazítják is a szöveteket.
A zenére, ritmusra végzett mozdulatok a mellett, hogy javítják a ritmus és egyensúly érzéket, remekül segítik a felgyülemlett stressz, feszültség leadását. Szorongás csökkentő hatása miatt terápiás kezelésekben is szokták alkalmazni.
Azon pedig nem érdemes görcsölni, hogy eltévesztünk-e egy lépést, vidám pillanatok alapjait adja, majd folytassuk tovább amikor tudjuk. 😉 (Megjegyzem, a szorongásra erősen hajlamosaknál ez komoly frusztrációt okozhat, nekik érdemesebb lehet egy lassabb tempójú haladás.)
Dinamikus mozgás lévén pedig fejleszti az állóképességet, megeddzi a szív-, érrendszert.
Szerencsére Pécsett több tánciskola és oktató közül is tudunk választani, swing, salsa, társas tánc, hip-hop. Mindenki megtalálhatja a saját stílusát.
Otthoni gyakorlásra pedig megismerkedhettek néhány alaplépéssel 🙂
Cha-cha-cha:
Salsa:
Keringő:
Kiemelt kép: Jonathan Vahsen