Ez egy kezdő szintű álló póz, ezért szinte minden jóga stílusban gyakran szerepel. Mégis sok mindenre kell odafigyelni, hogy ne terheljük túl az izületi tokot, szalagrendszert.

Kezdéshez állj egy vállszélességnél nagyobb terpeszbe. A bal lábat fordítsd 90˚-kal kifelé, a jobb lábat 45˚-kal befelé. Emeld a karokat oldalsó középtartásba. A vállakat engedd távol a fültől, nyújtózz meg fejtetővel.
Kilégzésre kezdj el nyújtózni a bal karral bal oldalra, de ne hajlítsd a törzsed. Amikor úgy érzed nem tudsz tovább nyújtózni, tedd le a kezed, ahova ér. A combodra, lábszáradra, vagy akár a talajra a lábfej mellé. Fontos, hogy ne támaszkodj a bal kezeden, a felső test súlyát a törzsizmok erejével tartsd meg.
Mellkasoddal törekedj inkább a plafon felé, ne engedd a talaj felé bedomborodni a hátad.
Jobb karral nyújtózz felfelé és ha a nyakadnak kellemes, tekintetedet irányíthatod a jobb tenyeredbe. 

Az elől lévő láb combhajlítói erőteljesen megnyúlnak, ha ez már fájdalmas, hajlítsd egy kicsit a térdet. Ezen a lábon a nagy horpaszizom, a körteképű izom, a szabóizom és mindhárom farizom dolgozik. A hátul lévő lábban pedig a farizmok és a szabóizom pont nyújtás alá kerülnek.
A törzs jobb oldalán excentrikusan dolgoznak a haránt hasizmok, a négyszögletű ágyéki izom és a haránt hasizom.

A lábak helyzetével tudsz még variálni, ezáltal könnyítenni vagy nehezíteni a pózt. Alapvetően az elöl lévő láb sarka a hátul lévő láb közepével van egy vonalban. Így viszont instabilabbá válik a testhelyzet. kezdetben nyugodtan vidd távolabb a lábakat egymástól.
Plusz akár egy fal mellett is gyakorolhatod, így biztosan nem billensz fel és a fal remek visszajelzést ad arról, melyik testrészed ér hozzá, vagyis hol van térben. 🙂