Eredeti nevén Garudászana, ami igazából nem sast jelent, hanem Garudát takarja. Egy mitológiai madarat, akinek ember teste volt, de többféleképpen szokták ábrázolni.
Álló, egyensúlyi póz, melyhez először hozd a testsúlyod a bal lábadra. Hajlítsd a térdeket, majd keresztezd a jobb combot a balon. Ha tudod, a jobb lábfejed beakaszthatod a bal lábszár mögé. Amennyiben így feszülne a térded, ne erőltesd, támaszd le a jobb láb ujjait a talajon.
Hozd a karokat oldalsó középtartásba majd magad előtt keresztezd őket, hogy a jobb kar legyen alul. Majd hajlítsd a könyököt és az alkarok forgatásával próbáld a tenyereket vagy a kézhátakat összeérinteni egymással.
Vállakat csavard hátra, engedd süllyedni, fejtetővel nyújtózz felfelé. A medencéd billentsd enyhén hátra, szippantsd befelé, felfelé a köldököd.
A sas pózban megnyúlik a széles hátizom, a csuklyásizom alsó része, a nagy görgetegizom, a rombuszizom, mely a lapockák között húzódik. Alul a nagy farizom, a körteképű izom (m. piriformis), a középső és kis farizom nyúlnak meg jobban.
Stabilizálnak és dolgoznak a póz megtartásában az elülső fűrészizom, kis és nagy mellizom, az alkar csavaró izmai, a nagy combközelítő izom (m. adductor magnus), valamint az álló lábon a kis és középső farizom stabilizálja a csípőt.
Nehézsége még ennek a póznak, hogy a karok helyzete valamint a csipőhajlítás miatt a bordakosár összepréselődik, ezért a légzéshez több munka szükséges.