emberi test

Miért fáj a hátam?

Néhány a derék/hátfájdalom lehetséges okai közül. Ez az írás nem alkalmas arra, hogy diagnózist állapítsunk meg. Csupán ismeret átadási célból íródott. Amennyiben panaszod, tüneteid vannak, kérlek keress fel szakembert. A gerinc görbületeinek megváltozása Oldalnézetből a gerincünk kettős S alakot mutat. Születéskor még az egész gerinc egy C alak. Majd ahogy a baba hason fekve a világot megismerve szeretné emelni a fejét, alakul ki az első homorulat, a nyaki szakaszon. Később az ülés és állás fejlődésekor követi ezt az ágyéki szakasz…

0
Read More

5 dolog, amit tudnod kell a fájdalomról

Mindenki találkozik élete során a fájdalommal. Néhány ritka esetben vannak olyan emberek, akik nem képesek a fájdalmat érzékelni, de ők sajnos nem élnek sokáig. A fájdalmat negatív élményként éljük meg. A krónikus, hosszan tartó fájdalom tönkreteheti az életem. Ha nem tudok dolgozni, a gyermekemet felemelni, jól érezni magam mert meggátol a fájdalom… Mindenkinek van elképzelése, hogy mi a fájdalom, hogyan jön létre. Általában ez: a testem egy bizonyos pontján fájdalmas inger ér, amit a nociceptorok a gerincvelő hátsó szarván eljuttatnak…

0
Read More

Tánc – terápia testnek és léleknek

A középiskolás éveim alatt kezdtem el komolyabban foglalkozni a tánccal, két évig versenytáncoltam. Annyi időt és energiát nem fektettem bele, hogy profi legyek, de maga a tánc hiányzott így egy kis kihagyás után, folytattam a társas táncokkal, majd megismerkedtem salsával és a swinggel. Bármilyen tánc is legyen, a hatásai megegyeznek. nézzük is: Tánc (mozgás) közben endorfinok szabadulnak fel a szervezetben és a boldogsághormon előállításának eme formája egészségesebb, mint egy tábla csoki elfogyasztása. 🙂 Javítja a testtartást – nem lehet lógó…

0
Read More

Mi az a fascia és miért jó ha mozgásban tartod?

Mire gondolsz, ha azt hallod fascia? Nagyon sokat tudunk az izmokról, akkor is ha nem ehhez kapcsolódik a szakmánk. Tudjuk hol futnak, merre tapadnak, honnan erednek. Mivel erősíthetjük, nyújthatjuk őket. Vajon mi a helyzet a fasciával? Mitől lesz egészséges, mi történik ha „megbetegszik”? Hol helyezkedik el a testünkben? Számos kutatás foglalkozott/ik most ezzel a kérdéskörrel. Először egy császármetszés utáni hegkezelés workshopon találkoztam azzal a gondolattal, hogy vele is kell(ene) foglalkozni egy regeneráló, rehabilitáló fázis során. Itt kaptam az ajánlást, hogy…

0
Read More

Lépésről lépésre – Trikonaszana – Háromszög tartás

Ez egy kezdő szintű álló póz, ezért szinte minden jóga stílusban gyakran szerepel. Mégis sok mindenre kell odafigyelni, hogy ne terheljük túl az izületi tokot, szalagrendszert. Kezdéshez állj egy vállszélességnél nagyobb terpeszbe. A bal lábat fordítsd 90˚-kal kifelé, a jobb lábat 45˚-kal befelé. Emeld a karokat oldalsó középtartásba. A vállakat engedd távol a fültől, nyújtózz meg fejtetővel. Kilégzésre kezdj el nyújtózni a bal karral bal oldalra, de ne hajlítsd a törzsed. Amikor úgy érzed nem tudsz tovább nyújtózni, tedd le…

0
Read More